Wielkanoc z filmem? Cztery propozycje dostępne na platformach VOD

Mimo że wielu z nas w ciągu ostatnich miesięcy spędza dużo więcej czasu w domu, to praca czy nauka zdalna potrafi pochłonąć nas bardziej, niż byśmy tego chcieli. Czas wolny miesza się z obowiązkami i często ciężko jest znaleźć czas na przyjemności takie jak kino. I tu dla wielu z nas przychodzi przerwa wielkanocna, która jest doskonałym czasem, by nadrobić filmowe zaległości na platformach VOD! Dziś mam dla was cztery propozycje z dostępnych w Polsce platform streamingowych, które możecie obejrzeć w wolny wieczór. Wybrałem różnorodne filmy z ostatnich dwóch lat, które mogliście przegapić, a które pozwolą wam przenieść się do trochę innego świata. 

Zabij to i wyjedź z tego miasta (2020)

Polski film animowany, o którym pewnie już słyszeliście, bo był to wielki zwycięzca zeszłorocznych Złotych Lwów. Przepiękna podróż przez wspomnienia reżysera. Bardzo oryginalna i nietypowa produkcja, w której nie tyle liczy się linearnie opowiedziana historia, ile impresyjność i uczucie tego co widzimy i słyszymy. W tym miejscu nie mogę nie wspomnieć o muzyce Tadeusza Nalepy, która wydaje się być wręcz stworzona do tego filmu. Oglądając ‘’Zabij to i wyjedź z tego miasta’’ w domu, poświęćcie mu całą uwagę, by móc w pełni zanurzyć się w tym niezwykłym świecie melancholii wykreowanym przez Mariusza Wilczyńskiego. Pewne sceny z tego filmu na długo zostaną wam w pamięci - jednocześnie piękne i szokujące. 

Dostępny na Nowe Horyzonty VOD od 4 kwietnia tylko przez dwa tygodnie!

Babyteeth (2019) 

Fantastyczny film z gatunku coming-of-age, który jest debiutem pełnometrażowym Shannon Murphy. Poznajemy w nim chorą na nowotwór nastolatkę Mille kiedy spotyka ona uzależnionego od narkotyków outsidera. Pomaga jej on choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Film przedstawia skomplikowane relacje jej rodziców, którzy dość nieporadnie próbują uchronić ją przed wszelkim niebezpieczeństwem, a także zrobić wszystko by to, czego najbardziej się boją, nie miało miejsca. Chęcią utrwalenia jak najwięcej wspólnych chwil, nieustannie przypominają oni córce o chorobie. Fantastyczna, wielowarstwowa historia, piękna ścieżka dźwiękowa i doskonała obsada tworzą jeden z najlepszych filmów, jakie ostatnio widziałem. Bardzo polecam!

Film dostępny na Nowe Horyzonty VOD, chili.pl

Czego nauczyła mnie ośmiornica (2020)

Film dokumentalny, w którym poznajemy wyjątkową relację pewnego wypalonego filmowca i ośmiornicy, z której pomocą spojrzał on na życie trochę inaczej. Film pełen serca i pozwalający, choć na chwilę przenieść się gdzieś daleko poza pandemiczną rzeczywistość. Fantastycznie ogląda się te piękne podwodne pejzaże i interakcje pomiędzy głównymi bohaterami, które tylko udowadniają jakim cudem jest natura. Fascynująca i jednocześnie ucząca wielu cennych lekcji historia. Film nominowany w tym roku do Oscara za najlepszy film dokumentalny. Mnie pozostaje tylko trzymać kciuki!

Dostępny na Netfliksie.

Matthias i Maxime (2019)

Film ten powstał w 2019 roku, a swoją premierę w Polsce miał w 2020 roku. Ograniczona dystrybucja sprawiła jednak, że nie było o nim głośno, a uważam, że jest to film warty uwagi! Kolejne dzieło Xaviera Dolana znanego jako autor filmów takich jak ‘’Zabiłem moją matkę’’, ‘’Wyśnione Miłości’’ czy ‘’Mama’’. Jest to historia paczki przyjaciół, z tytułowymi bohaterami na pierwszym planie, których relacja zmienia się, kiedy na potrzeby studenckiego filmu odgrywają scenę pocałunku. Film zachwyca lekkością, z jaką ukazana jest relacja paczki przyjaciół oraz niezwykle naturalnymi dialogami. Jeden z moich ulubionych filmów tego reżysera, który mimo niewątpliwego talentu potrafi jednak popadać w pewną pretensjonalność, czego tu na szczęście nie ma. 

Dostępny na vod.pl, Nowe Horyzonty VOD, mojeekino.pl, canal+, oraz cineman.pl

Widzieliście któryś z tych filmów? Jak wrażenia?

Przeczytaj także:

Autor

Fan sztuki, przede wszystkim muzyki i filmu. Obsesja na punkcie kina na dobre rozwinęła się u niego wraz z odkryciem Davida Lyncha. Za najlepszy film uważa ''Mulholland Drive'', największym sentymentem darzy ''Park Jurajski'', a największe ciary ma oglądając ''2001: Odyseja Kosmiczna''. Pisze dla portali filmeter.pl oraz falakina.pl. Większość roku spędza w Anglii, gdzie studiuje na kierunku Film Studies.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x